Bayimiz Olun Mantolama Teklifi Al

Hizmetlerimiz

Ürün ve Hizmet Gruplarımız

1996 yılından itibaren inşaat sektöründeki yerini alan Farkkim BOYA markası kısa sürede sektörün öncüleri arasında yerini almayı başarmıştır.

Gelişen kimya teknolojileri ile birlikte üretim ve AR-GE departmanını yenilemiş, geniş ürün yelpazesi ve hizmetleriyle iç ve dış cephelerde sektörün ihtiyacını karşılamayı ilkeleri doğrultusunda hedeflemiştir.

Hedefleri doğrultusunda kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak marka değerini yükseltmiştir.

Boyalar ve Kaplamalar

İç - dış boya ve kaplama gruplarında kaliteyi, çevreye duyarlılığı, estetik ve uyumu bir araya getiren ürünlerimiz ile sektörün öncüleri arasında yer almaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Adeta tüm renklerimiz ile uçuyoruz...

Farkkim Therm

Dış Cephe Isı Yalıtımı’nda Farkkim THERM güvenilir marka olmayı sürdürüyor. Farkkim THERM Enerji Isı Yalıtım Sistemleri, konutların mimari ve fiziki yapısına uygun ihtiyaçları gözeterek geliştirdiği yatılım ürünlerini 25 yıllık tecrübesi ile sektörün ihtiyaçlarına sunmaya devam ediyor. 
 

Isı yalıtım standartlara uygun yüksek kalite ve performanslı komponentler ile üretilmiş Farkkim THERM Isı Yalıtım Sistemi pazarın ihtiyaç ve gelişimine paralel olarak sürekli geliştiriliyor ve AR-GE çalışmaları ile zamana ayak uydurmaya devam ediyor.

Söve Prones

Binaların dış cephelerine dekoratif ve şık görüntü sağlayacak detaylar ile süsleyebilirsiniz. Söve uygulamalarımız, yağmur ile birlikte kendini yıkama ve temizleme özelliğine sahiptir. Kullandığımız özel boyalar ile zaman içerisinde kirlenmeleri önleyebilir ve uzun senelerce kullanabilirsiniz. Cephe söve uygulamalarını uzman ekibimiz ile profesyonel metotlar kullanarak yapmaktayız. SÖVE PRONES ürünleri yapının ömrüne eş değer bir ömre sahip olmakla beraber yapılarınıza artı değer katacaktır.

Uygulama Hizmetlerimiz

Mantolama, söve uygulamaları, iç - dış cephe boya ve kaplama uzmanı eğitimli ve profesyonel ekibimiz ile uzmanlık gerektiren  metotlar kullanarak ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler üretmekteyiz. Ekonomiyi ve müşteri memnuniyetini kalite standartlarını bozmadan, bir kereye mahsus değil sürekli müşteri esasalarını gözeten prensipler doğrultusunda hareket ederek hizmet etmeye devam etmekteyiz.

 

 

 

Genel ve Pratik Bilgiler

Boya, dört ana maddeden oluşur. Bunlar pigmentler, bağlayıcılar, kimyasal katkılar ve çözücülerdir. Pigmentler toz halindeki katı taneciklerdir. Boyaya, örtücülük, renk, dayanıklılık ve parlaklık özelliklerini verirler. Bağlayıcılar pigmentleri bir arada tutar ve boya filmini meydana getirirler. Boyaya, yapışma, sertlik, sağlamlık, dış etkenlere karşı dayanıklılık özelliklerini verirler. Kimyasal katkılar, boyanın özelliklerini iyileştirmek için kullanılır. Örneğin; küfe dayanıklılık ve akışkanlık gibi. Çözücüler uçucudur ve boya uygulanırken, boyanın özelliklerini değiştirmeden inceltici görevi görürler.

Boya uygulamasından önce yapılacak yüzey hazırlığı çok büyük önem taşır. Kirli yüzeylere kesinlikle boya uygulanmamalıdır. Yüzey önce kirden arındırılmalı ve iyice temizlenmelidir. Eğer boya yapılacak yüzey parlaksa, boyanın iyi yapışması için mutlaka matlaştırılmalıdır. Yüzey hazırlığı yapıldıktan sonra, boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak ve boya sarfiyatını azaltmak için astar uygulaması yapılmalıdır. Beton, ahşap ve metal yüzeyler için farklı astar türleri vardır. Astar sonrası eğer yüzeyde bozukluklar göze çarpıyorsa macunlama işlemiyle bunlar giderilmelidir. Macun iyice kuruduktan sonra zımparalanarak ikinci kat astar uygulanmalıdır. Bunun üzerine son kat boya sürülebilir. Beton yüzeylerin iyice kuruması beklenilmelidir. -5 °C’nin altında boya uygulaması yapmayınız.
 

 Uygulama ve Görünüm Özellikleri  İç Mekan Boya Özellikleri  Dış Mekan Boya Özellikleri
 Renk  Leke dayanımı  Rengin korunması
 Kapama  Darbelere dayanımı  Küfe karşı dayanımı
 Akışkanlık ve Kat  Sararma yapmaması  Baloncuk oluşturmaması
.